Piotr Sadza został wiceprezesem zarządu Przedsiębiorstwa Spedycyjnego Trade Trans. Od maja spółka poszukiwała nowego członka zarządu.
Piotr Sadza jest menadżerem z 25-letnim doświadczeniem, przez wiele lat zarządzał firmami z branży turystycznej. Od 14 jest związany z branżą transportowo-spedycyjną. Ukończył krakowską AGH. Posiada certyfikat kompetencji w międzynarodowym transporcie rzeczy, jest członkiem Stowarzyszenia Ekspertów i Menedżerów Transportu Szynowego.
Piotr Sadza jest jednym z koordynatorów projektu „Tiry na tory” w Cargospedzie. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa zarządu Sped-Trans Polska. Realizował wiele przedsięwzięć z dziedziny transportu drogowego i kolejowego.
W Trade Transie Sadza objął stanowisko wiceprezesa zarządu po odejściu 30 kwietnia prezesa Dariusza Daniluka. Samo przedsiębiorstwo w ostatnich miesiącach borykało się z problemami na najwyższych stanowiskach – Daniluk został prezesem 1 stycznia po odwołaniu Sylwestra Pruchniewskiego 21 listopada 2013 r.
PS Trade Trans jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania i usług celnych. Spółka oferuje usługi spedycji kolejowej i drogowej, organizację transportu morskiego, obsługę przewozów promowych między Polską i Szwecją, obsługę przewozów ładunków ponadgabarytowych, usługi logistyki biomasy i zbóż, przeładunki w terminalach lądowych i portach morskich oraz usługi logistyki magazynowej.