Wiejące nad Polską wichury zaczynają wyrządzać szkody na kolei. Problemy występują na CMK, gdzie duże opóźnienie ma pociąg Pendolino. Na liniach nr 272, 61 i nr 8 nastąpiło uszkodzenie sieci trakcyjnej. Na tych liniach ruch skierowano na jeden tor.
W niedzielę nad dużym obszarem Polski wieje silny wiatr. Jak informuje IMiGW w województwie śląskim wiatr może w porywach osiągać nawet 80 kmh.
W tym regionie nastąpiły dziś największe problemy. Z kolei na linii nr 61 nastąpiło zerwanie sieci trakcyjnej. Awaria spowodowała duże utrudnienia ruchu pociągów relacji Częstochowa - Kielce. Pociągi obecnie jadą po jednym torze i PLK przewiduje opóźnienia ok. 20-minutowe.
Utrudnienia występują też na linii nr 8, gdzie nastąpiło uszkodzenie sieci trakcyjnej koło Piaseczna. Jak informuje PLK, z powodu złych warunków atmosferycznych o ponad 50 minut opóźniony jest pociąg Kolei Mazowieckich z Warszawy do Góry Kalwarii. Pociągi jadą jednym torem, mogą występować dalesze opóźnienia ok. 20-minutowe.
Kolejna awaria sieci trakcyjnej wystąpiła w Rawiczu na linii nr 271 Wrocław - Poznań. Opóźniony jest pociąg TLK „Artus” z Wrocławia do Gdyni.
Utrunienia pojawiają się m.in. Centralnej Magistrali Kolejowej, gdzie w okolicach Opoczna wystąpiłą awaria urządzeń sterowania, a pociągi są też opóźnione z powodu złych warunków atmosferycznych. Pociąg Pendolino z Gdyni do Gliwic ma ponad 70 minut opóźnienia.
Z powodu awarii pociągu Kolei Mazowieckich wystąpiły utrudnienia w ruchu pociągów w tunelu średnicowym. Część pociągów podmiejskich skierowano na Dworzec Centralny. Pociąg z Warszawy do Łowicza ma ponad 100 minut opóźnienia.
Problemy występują też na linii nr 219 Szczytno - Ełk. W Piszu nastąpiła kolizja na przejeździe kolejowym. Ruch pociągó jest opóźniony.
13 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Zobacz relację na żywo na Rynku Kolejowym tutaj.