Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, mieszkańcy warszawskiego Rakowca narzekają na to, że SPEC zabrał schody do kładki, którą mogli przeprawiać się przez tory. Nie wiadomo, jak rozwiązać ten problem.
Pod Kładką znajduje się rura z ciepłą wodą i w związku z tym przejściem zarządza SPEC. Problem rozpoczął się w zeszłym roku, kiedy trwał remont linii kolejowej.
Początkowo zlikwidowano schody prowadzące do kładki od strony Ochoty. Mieszkańcy próbowali zablokować rozbiórkę schodów na terenie Włoch, ale wynajęta ekipa i tak zdołała rozebrać schody. Demontaż przeprowadzono 21 września.
Jak informują przedstawiciele SPEC-u, obiekt to nie kładka, a „prowizoryczne przejście”. SPEC czeka teraz na pozwolenia na budowę schodów, ale trzeba zgody wojewody. Schody, które zdemontowano były według przedstawicieli SPEC-u zamontowane tylko w ramach próbnego montażu. Przejście ma wrócić za 3-4 miesiące.
Na zamieszaniu stracą oczywiście mieszkańcy, którzy muszą nadrabiać kilometry, aby dostać się z jednej strony torów na drugą.
Więcej