Partnerzy serwisu:
Biznes

Umowy lojalnościowe: jakie błędy popełniają przewoźnicy, wytaczając powództwa o zapłatę?

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester
LTG Cargo
Harting

Autor:

Redakcja

Data publikacji:
12-03-2024
Ostatnia modyfikacja:
11-03-2024
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
RK

Podziel się ze znajomymi:

BIZNES
Umowy lojalnościowe: jakie błędy popełniają przewoźnicy, wytaczając powództwa o zapłatę?
fot. Travelarz, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org
W wyniku zerwania umowy lojalnościowej pomiędzy maszynistą a przewoźnikiem, pracownik zobowiązany jest do zwrotu kosztów szkolenia na świadectwo maszynisty. W jaki sposób prawidłowo przygotować się do postępowania?

Powództwa o zapłatę są kierowane przeciwko maszynistom, którzy decydują się zakończyć umowy o pracę przed upływem 3 lat od uzyskania świadectwa maszynisty. Zależnie od przedsiębiorstw, daty podpisania umów lojalnościowych oraz okresu zatrudnienia, kwoty odszkodowań wahają się od kilkunastu do prawie stu tysięcy złotych. Umowy te mogą stanowić istotną przeszkodę dla pracowników rozważających zmianę miejsca zatrudnienia oraz maszynistów, którzy przechodzą do innych firm transportowych.

Wskazanie przez przewoźników wytaczających postępowanie tak wysokich kosztów szkoleń bardzo często nie zostaje udowodnione w postępowaniu sądowym. Najczęściej kończą się one oddalaniem powództw o zapłatę lub zasądzaniem kilku procent z kwot wskazywanych w pozwach. Niezwykle istotna – zarówno dla maszynistów, jak i samych przewoźników – jest więc znajomość obowiązujących przepisów, które dotyczą zawierania umów lojalnościowych. Pracownikom, którzy chcą zmienić miejsce zatrudnienia, pozwoli to na skuteczną obronę przed zasądzeniem wysokich kwot w postępowaniu sądowym. Dla przewoźników wiedza ta jest niezbędna, aby prawidłowo sporządzać przyszłe umowy z maszynistami.

Zapraszamy wszystkich maszynistów związanych umowami lojalnościowymi z przewoźnikami kolejowymi, którzy zastanawiają się nad zmianą pracy, przewoźników kolejowych, którzy pragną pozyskać maszynistów zatrudnionych u konkurencji oraz chcących zredagować zapisy umów lojalnościowych w taki sposób, aby faktycznie zabezpieczały ich interesy, pracowników regularnie działających w kilkutygodniowych projektach oraz maszynistów, którzy złożyli wypowiedzenia umów o pracę i doręczono im lub spodziewają się, że zostaną im doręczone nakazy zapłaty lub pozwy o zapłatę na szkolenie online „Narzędzia obrony maszynistów w sprawach o zapłatę z tytułu umów lojalnościowych”, organizowane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR już 19 marca!

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zarejestrować się na stronie tor-konferencje.pl.
Chcesz zorganizować to szkolenie w swojej firmie w formule zamkniętej? Zapytaj nas o ofertę.
Partnerzy działu

EIB
Kolster
Elester
LTG Cargo
Harting

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5