Partnerzy serwisu:
Prawo i polityka

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej

Dalej Wstecz
Partner działu

Hanton

Data publikacji:
18-06-2019
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PRAWO I POLITYKA
Stowarzyszenie Kolej Beskidzka odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej
Fot. Kolej Beskidzka
W uznaniu zasług dla działalności na rzecz społeczności lokalnej, członkowie zarządu Stowarzyszenia „Kolej Beskidzka” – Piotr Jodłowiec oraz Hubert Maślanka zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowymi Krzyżami Zasługi.

Wręczenie odznaczeń odbyło się 14 czerwca 2019 r. podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Żywcu, w ramach rozpoczynających się Dni Żywca - podaje stowarzyszenie.

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka zostało powołane, by głośno przypominać, że rozwój – to nie bierne realizowanie społecznych potrzeb „tu i teraz”, ale przede wszystkim długofalowa wizja wychodząca naprzeciw zmieniającemu się otoczeniu i temu, jakie ono stawi wyzwania w przyszłości. - Mądre samorządy już dzisiaj odbudowują kolej, nierozsądne, satysfakcjonują się byle kilometrem kolejnej drogi, która dziś w dobie wszechobecnych samochodów wydaje się być rozwiązaniem wystarczającym. Mówimy NIE takiemu podejściu! - piszą społecznicy.

- Unijne środki na transport szynowy są od lat inwestowane wyłącznie w dużych miastach. Aglomeracje stają się rzeczywistymi beneficjentami środków pomocowych. Wielkie miasta przygotowują się na ograniczenie transportu indywidualnego, podczas, gdy czujność włodarzy „Polski lokalnej” usypia się jedną czy drugą promesą na odbudowę lokalnych dróg. Dzisiaj nie wiemy, jakie rozwiązania zostaną wdrożone w celu ograniczenia transportu samochodowego, może będzie to większa akcyza na paliwo, powodująca jego podrożenie?, może to będą zakazy wjazdów do centrów miast?, być może inne rozwiązania. Nie chcemy zastać rzeczywistości, w której nasze dzieci i wnuki będą żyć w regionie niedostępnym, w którym mobilność i przemieszczanie się będą ograniczone. Chcemy, aby możliwość szybkiego przemieszczania się do szkoły, pracy, służby zdrowia była dostępna tak samo, jak dla innych naszych rodaków. Dlatego, jeśli słyszycie, że „w dobie, kiedy w każdym gospodarstwie są dwa lub więcej samochody, rozwijanie kolei nie ma sensu”, wiedzcie, że to MIT - pisze Kolej Beskidzka.

W ramach funkcjonowania stowrzyszenia znalazły się działania na wielu płaszczyznach w celu:
  • przywrócenia znaczenia linii kolejowej nr 97 na odcinku Żywiec–Sucha Beskidzka w systemie publicznego transportu zbiorowego subregionu śląsko-małopolskiego, przywrócenia regularnych pasażerskich połączeń kolejowych, poprawy stanu technicznego linii kolejowej;
  • przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu na skutek zmniejszenia dostępności komunikacyjnej mieszkańców oraz ograniczenia ich mobilności;
  • promocji walorów krajobrazowych Żywiecczyzny, zwiększenia dostępności turystycznej regionu;
  • promowania kolei i systemu zrównoważonego transportu zbiorowego.
Część założeń została już zrealizowana (m.in. powstrzymanie planów likwidacji linii Żywiec – Sucha Beskidzka, opracowanie studium wykonalności rewitalizacji linii, umieszczenie linii w planach transportowych oraz przywrócenie połączeń sezonowo-weekendowych, zapoczątkowanie i organizacja cyklicznych imprez promocyjnych), jednak naszym głównym celem jest pełna rewitalizacja linii kolejowej Żywiec – Sucha Beskidzka, dlatego nie ustajemy w dążeniach do tego celu - podaje.
Partner działu

Hanton

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5