22 grudnia PKP Intercity wprowadziło do internetowej sprzedaży ofertę Super Promo International na połączenia na Słowację i Węgry oraz w relacji powrotnej. Sprawdziliśmy jak działa udogodnienie, na które pasażerowie pociągów międzynarodowych czekali latami.
Jak informuje w komunikacie prasowym PKP Intercity, oferta Super Promo International pozwala na zagraniczne podróże pociągami PKP Intercity w atrakcyjnych cenach.
Promocje na intercity.pl
– Za najtańszy bilet z Krakowa czy Katowic do Bratysławy pasażerowie zapłacą zaledwie 9,90 euro, a do Budapesztu - 14,90 euro. Natomiast na podróż z Warszawy, Rzeszowa i Przemyśla do Budapesztu, Bratysławy czy Szturowa ceny biletów rozpoczynają się od kwoty 19,90 euro. Oferta podzielona jest na 5 progów cenowych – gdy wyczerpie się jedna pula biletów, automatycznie rozpoczyna się sprzedaż z kolejnej – czytamy.
– Od dziś promocyjne bilety na połączenia na Węgry i Słowację można kupić za pomocą kilku kliknięć na telefonie, tablecie czy komputerze w dowolnym miejscu i czasie. To kolejne rozwiązanie wprowadzone w tym roku, które zapewnia pasażerom szybki i łatwy dostęp do oferty międzynarodowej.
Z puli najtańszych biletów online korzystają już osoby podróżujące do Austrii i Czech – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.
PKP Intercity w komunikacie nie wspomina, że biletów innych niż „promocyjne” przez internet nie kupimy. Oznacza to, że jeśli promocyjne przejazdy zostaną wyprzedane, po bilet i tak będziemy musieli udać się do kas PKP Intercity.
Problem z powrotem
Codziennie między Budapesztem, Bratysławą a Warszawą kursują dwa bezpośrednie pociągi. To dzienny Bathory i nocny Chopin. Przy sześciu różnych wskazanych przez nas terminach (w różnych dniach styczniu i lutym) próba zakupu biletów na cały odcinek z Budapesztu do Warszawy zakończyła się fiaskiem i kierowaniem nas do kas biletowych. Mało tego – intercity.pl „nie widzi” nocnego pociągu Chopin w pełnej relacji do Warszawy i każe nam się przesiadać w Katowicach [aktualizacja: tego pociągu "nie widzi" też strona węgierska, widzi je strona słowacka zssk.sk, ale... również kieruje do kasy). Nie ma też możliwości zakupu biletów na miejsca leżące w tym pociągu przez internet. W tej sytuacji lepiej skorzystać ze strony internetowej węgierskiego lub słowackiego przewoźnika. Lepiej jest jeśli chodzi o relacje z kraju na Słowacje i Węgry – bilety promocyjne są widoczne dla obu pociągów w większości terminów.
– Sprzedaż biletów Super Promo International rusza na 60 dni przed odjazdem pociągu, a ich zakup, w zależności od wybranego połączenia, będzie możliwy do 3 lub 1 dnia przed wyjazdem - lub do wyczerpania puli promocyjnej. Promocyjnych biletów nie można zwracać ani wymieniać. Biletów zakupionych w e-IC nie trzeba drukować, wystarczy okazać
je konduktorowi na ekranie urządzenia mobilnego (jedyny wyjątek to przejazdy międzynarodowe w wagonach sypialnych lub z miejscami do leżenia, gdzie obowiązuje bilet
w postaci wydruku) – dodaje PKP Intercity.