Już od czerwca mieszkańcy Poznania będą mogli dojechać do Berlina dodatkowym pociągiem, który będzie kursował z Trójmiasta przez Bydgoszcz. Najprawdopodobniej pociąg pojedzie po południu. Dlaczego tak późno?
Jak podkreŚla Beata Czemerajda z PKP Intercity, pociąg zostanie uruchomiony nie tylko z myŚlą o Euro 2012. Poznaniacy cieszą się z nowego połączenia, ale ich entuzjazmu już brakuje jeŚli chodzi o godzinę odjazdu pociągu – zaznacza „Wyborcza”. A to dlatego, że pociąg będzie wyjeżdżał z Poznania po południu.
Mieszkańcom Poznania wciąż brakuje pociągu do Berlina, który wyruszyłby wczesnym rankiem. W aktualnym rozkładzie najwczeŚniejszy pociąg odjeżdża o godzinie 9:30 i jest w Berlinie około południa. A to utrudnia jednodniowy pobyt. Dwa lata temu poranny pociąg z Poznania próbował zorganizować wielkopolski samorząd, ale rząd zablokował ten pomysł. PKP Intercity na razie nie potwierdza informacji o tym, że pociąg będzie odjeżdżał z Poznania po południu. - Jest za wczeŚnie, by mówić, o jakiej porze pociąg będzie odjeżdżał i przyjeżdżał – mówi Beata Czemerajda z biura prasowego przewoźnika.
Więcej