Codziennie nad bezpieczeństwem woodstokowiczów, podczas przejazdów koleją na tegoroczną XIX już edycję ,,Przystanku” czuwało blisko 900 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei.
Od 1 do 3 sierpnia 2013 roku w Kostrzynie nad Odrą odbywał się „XIX Przystanek Woodstock”. Jak pokazuje tradycja jest to od lat wielkie wydarzenie kulturowe, przyciągające fanów z całego świata. W tym roku, na koncerty przybyło prawie 450 000 miłośników muzyki. Nad bezpieczeństwem przejazdu w samym Kostrzynie nad Odrą czuwało prawie 100 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, oddelegowanych do zabezpieczania ,,Przystanku” z obszaru całego kraju.
Podczas przejazdu uczestników tego unikalnego na europejską skalę muzycznego fenomenu Straż Ochrony Kolei dołożyła starań, by zagwarantować podróżnym poczucie bezpieczeństwa. Funkcjonariusze reagowali na wszelkie przejawy łamania przepisów porządkowych, obowiązujących na obszarze kolejowym.
W środę, 31 lipca na dworcu Poznań Główny, Przewozy Regionalne zorganizowały konferencję prasową. Rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei st. insp. Paweł Boczek apelował do woodstokowiczów o zachowanie rozwagi i zdrowego rozsądku. Zgromadzonym tłumom przypomniał nr interwencyjny SOK - 22 474 00 00, prosząc o telefon w sytuacji zagrożenia.
Tegoroczny woodstock jest już historią. Oprócz wspomnień pozostały fakty i statystyki. W ciągu trzech dni przeprowadzono łącznie ponad 100 interwencji; 93 osoby pouczono, a 112 ukarano grzywną w drodze mandatu karnego, na łączną kwotę 10 200 zł. Ponadto funkcjonariusze Grup Operacyjno-Interwencyjnych Straży Ochrony Kolei ujęli 23 posiadaczy narkotyków miękkich. Przy ujętych zabezpieczono łącznie ok. 350 g. suszu roślinnego (marihuany). Pewien 23-letni mieszkaniec Starachowic przyznał się do posiadania w bagażu, aż 148 porcji suszu roślinnego o łącznej wadze 300 g. Mężczyznę przekazano do dyspozycji funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.
Mimo przejazdu łącznie ok. 100 000 osób, nie doszło do poważnych incydentów.