Po prezentacji urządzeń na Międzynarodowych Tragach Kolejowych TRAKO 2023 oraz pilotażu w kilku lokalizacjach na terenie kraju, Polregio szuka firmy, od której wydzierżawi 48 biletomatów z funkcją wideo.
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa 48 automatów biletowych z wideołącznością – tzw. videomatów wraz z oprogramowaniem służących do sprzedaży biletów kolejowych w formie papierowej. 35 urządzeń ma stanąć w budynkach dworcowych. Pozostałe 13 sztuk zostanie zamontowanych na zewnątrz.
Na liście blisko 50 lokalizacji dla videomatów
Polregio oczekuje, że w ciągu dwóch miesięcy od podpisania umowy z wybraną firmą, urządzenia zostaną zamontowane i zaczną działać. Wtedy też pasażerowie będą mogli kupić w nich pierwsze bilety.
W których lokalizacjach można liczyć na videomaty? Pośród nich są duże stacje jak Kraków Płaszów, Katowice, Szczecin Główny, Olsztyn Główny czy Łódź Fabryczna. Jednak spółka chciałaby, żeby zamontowane zostały też w Nowym Targu, Oświęcimiu, Nałęczowie, Kraśniku, Kostrzynie nad Odrą, Świdniku Mieście czy Zamościu Starówce.
Videomaty z ponad setką ofert dla pasażerów
Polregio oczekuje, że biletomaty z funkcją wideo będą miały zaprogramowanych 111 różnych ofert. Powiązane są one z regionami, w których przewoźnik realizuje połączenia zamówione przez władze poszczególnych województw.
Pośród nich jest m.in. „Taryfa Małopolska”, „Taryfa Aglomeracyjna Kraków”, „Bilet lubartowski”, „Taryfa Górska”, „Bilet Świętokrzyski”, „Taryfa podkarpacka”, „Taryfa Województwa Łódzkiego”, „Połączenie w dobrej cenie” czy „TY i raz, dwa, trzy”.
Firmy zainteresowane współpracą z samorządowym przewoźnikiem mogą składać swoje oferty do 12 lipca. Jednym kryterium w rozpisanym przetargu jest cena. Zwycięzca będzie odpowiedzialny za urządzenia przez rok od podpisania umowy.
Przypomnijmy.
Podczas Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2023 Polregio zaprezentowało urządzenia samoobsługowe – specjalnie zaprojektowany biletomat z funkcją videomatu do montażu poza budynkami oraz biletomat do montażu w pociągach. Mają uzupełnić dotychczasową sieć sprzedaży, na którą – jak wylicza Polregio – składa się m.in. 120 okienek kasowych.