Partnerzy serwisu:
Pasażer

Pociągi PKP Intercity w relacji Poznań – Łódź – Radom – Lublin ruszą za rok

Dalej Wstecz
Data publikacji:
07-10-2022
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
Pociągi PKP Intercity w relacji Poznań – Łódź – Radom – Lublin ruszą za rok
fot. Kasper FiszerStacja Drzewica
Po długich zapowiedziach PKP Intercity ma uruchomić połączenia z Poznania do Lublina przez Łódź i Radom. Pierwsza para pociągów tej relacji ma wystartować po przyszłorocznych wakacjach. Dostęp do kolei dalekobieżnej odzyskają wówczas Przysucha i Drzewica.

Jeszcze dwa lata temu podróż koleją z Łodzi do Radomia możliwa była jedynie drogą naokrężną przez Warszawę. W grudniu 2020 r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomiła jednak pierwsze po dłuższej przerwie połączenia regionalne relacji Łódź – Drzewica. Zostały one skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich do Radomia. W rozkładzie jazdy wciąż nie było jednak ani jednego połączenia bezpośredniego.

Powrót PKP IC na linię nr 22

Zmieniło się to rok później, gdy ŁKA uruchomiła jedną parę połączeń z Łodzi do Radomia. Kursy są jednak realizowane wyłącznie w soboty i niedziele. Na linii nr 22 łączącej Tomaszów Mazowiecki z Radomiem wciąż nie są więc realizowane kursy bezpośrednie o charakterze codziennym.Jak potwierdziło Ministerstwo Infrastruktury, ma się to zmienić w ramach kolejnego rocznego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie w połowie grudnia tego roku.

Z budżetu centralnego ma być bowiem finansowane połączenie PKP Intercity Poznań - Łódź – Radom – Lublin. Jego inauguracja została jednak zaplanowana dopiero na wrzesień 2023 r. IC „Wieniawski” wyjedzie z Poznania i Łodzi popołudniu, by dotrzeć do Radomia i Lublina wieczorem. Na nowym odcinku zatrzyma się w Drzewicy i w Przysusze. Podróż z Łodzi-Widzewa do Radomia zajmie mniej niż dwie godziny.

Ostateczny rozkład jazdy poznamy dopiero za kilka miesięcy


Szczegółowy rozkład jazdy został już opublikowany na łamach Portalu Pasażera wydawanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe. – Zgodnie z ustawą o transporcie kolejowym zarządca infrastruktury podaje do publicznej wiadomości rozkład jazdy pociągów pasażerskich w formie ogłoszenia na swojej stronie internetowej w terminie nie później niż 21 dni przed dniem jego wejścia w życie - mówi Szymon Huptyś, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury. Zastrzega tym samym, że w grafiku mogą jeszcze zachodzić zmiany.

Ostateczna wersja rozkładu jazdy, który ma zacząć obowiązywać w połowie grudnia, będzie więc znana 19 listopada. IC „Wieniawski” pojawi się jednak na trasie znacznie później. Konkretne godziny odjazdów poznamy więc dopiero z chwilą publikacji jednej z tzw. korekt śródrocznych. Powinno to nastąpić w sierpniu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5