PKP Intercity zaprosiło firmy do składania ofert na przewozy zastępcze pasażerów taksówkami. Proponuje długą, czteroletnią umowę.
Jak tłumaczy Agnieszka Serbeńska z biura prasowego przewoźnika, PKP Intercity chce wybrać wykonawcę, który będzie świadczył zastępczy transport kolejowy w sytuacjach niemożliwych do przewidzenia. – Konieczność zabezpieczenia transportu zastępczego wynika z przepisów Unii Europejskiej – zaznacza. Umowa będzie kontynuacją dotychczasowych działań przewoźnika po wygaśnięciu obecnego kontraktu. Nowa umowa będzie zawarta na 48 miesięcy, chyba że założone środki zostaną wyczerpane wcześniej.
Jak czytamy w specyfikacji, zwycięzca postępowania będzie musiał być gotowy do świadczenia usług 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na terenie całej Polski. To PKP Intercity decyduje, kiedy skorzysta z usługi. Zamawiane kursy mogą być lokalne, międzymiastowe do 100 km i ponad 100 km, ale przewoźnik podkreśla, że kursy lokalne w ramach jednego miasta "występują sporadycznie".
Usługi świadczone w ramach zamówienia to przejazdy bezgotówkowe klientów zamawiającego lub "innych wskazanych przez niego osób", usługa odbioru pasażerów z pociągu/dworca kolejowego wskazanego w zleceniu, dostarczenie elementów składowych poczęstunków dla podróżnych (np. wody butelkowej, kanapek) do wskazanych przez zamawiającego pociągów oraz usługa odbioru pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim z pociągu/dworca kolejowego wskazanego w zleceniu (opcjonalnie).
Forma rozliczeń będzie bezgotówkowa, a obsługiwane mają być co najmniej następujące miasta: Warszawa, Szczecin, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Gorzów Wielkopolski, Poznań, Łódź, Bydgoszcz, Wrocław, Katowice, Kielce, Lublin, Kraków, Rzeszów. Czas oczekiwania na taksówkę w granicach miast to maksymalnie 15 minut od momentu zgłoszenia.
Taksówki mają pomieścić więcej niż 4 pasażerów (może być kilka taksówek równocześnie), minimum klasy segmentu „C”, w pełni sprawne technicznie, czyste, wyposażone w klimatyzację, na życzenie wyposażone w fotelik dla dziecka. Wymagania stawiane kierowcom to zakaz palenia w samochodzie, znajomość topografii obsługiwanej lokalizacji oraz "propagowanie pro klienckiej postawy".
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.