Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Działania informujące o zmianie rozkładu jazdy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
01-03-2011
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PKP Intercity, 1 marca 2011

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Działania informujące o zmianie rozkładu jazdy
1 marca zaczęła obowiązywać korekta rozkładu jazdy pociągów. W związku z tym spółka PKP Intercity przeprowadziła szereg działań, mających na celu poinformowanie swoich pasażerów o zmianach. Głównym celem korekty, która dotyczy wszystkich przewoźników w Polsce, jest dostosowanie czasu przejazdu pociągów do prowadzonych aktualnie prac modernizacyjnych oraz zoptymalizowanie zdolności przewozowej.

Początkiem kampanii informacyjnej była konferencja prasowa z udziałem PKP Intercity, Przewozów Regionalnych, Kolei Mazowieckich oraz zarządcą infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe SA, która odbyła się już 14 lutego. Od tego dnia pasażerowie mogli zapoznać się z aktualnym rozkładem jazdy na stronach internetowych oraz w punktach obsługi klienta.

- W tygodniu poprzedzającym korektę PKP Intercity zaczęła uruchamiać dodatkowe punkty informacyjne na obsługiwanych przez siebie dworcach m.in. w Krakowie, Poznaniu, Łodzi czy w Gdyni. Spółka wydrukowała również 300 tysięcy ulotek informacyjnych, które pasażerowie mogli i mogą znaleźć w pociągach i na dworcach. Będziemy prowadzić kampanię informacyjną dopóki pasażerowie będą tego potrzebować – podkreśla Małgorzata Sitkowska, rzecznik PKP Intercity. Równolegle prowadzona była kampania informacyjna wśród pracowników, którzy również mieli obowiązek powiadamiać o zbliżającej się korekcie rozkładu jazdy.

Dokładne informacje dotyczące zmian w rozkładzie pasażerowie od 14 lutego mogą znaleźć na stronie internetowej przewoźnika www.intercity.pl. Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757 (z telefonów stacjonarnych) lub 42 20 55 007 (z telefonów komórkowych). PKP Intercity zmieniło plakatowe rozkłady jazdy na 32 podległych jej dworcach w nocy z 28 lutego na 1 marca 2011 roku.

Większość zmian w rozkładzie jazdy wynika z prowadzonych prac modernizacyjnych. W związku z tym może się zmienić trasa lub wydłużyć czas przejazdu pociągu.

Przewoźnicy kolejowi mają możliwość wprowadzania zmian w rozkładzie jazdy trzy razy do roku. W drugi weekend grudnia wdrażany jest roczny rozkład jazdy. Dwa razy do roku - 1 marca oraz 1 czerwca - przeprowadzana jest tzw. korekta rozkładu jazdy. Zmiany konsultowane są przez wszystkie podmioty odpowiedzialne za ruch kolejowy. W Polsce jest 13 spółek kolejowych świadczących przewozy pasażerskie. Największy udział w rynku przewozów pasażerskich mają spółki samorządowe, w tym Przewozy Regionalne 43,5% i Koleje Mazowieckie 20,4%. Udział PKP Intercity, wg powyższego miernika wyniósł w 2010 roku niespełna 14,3%. W sakli kraju spółka Intercity odpowiada za informację na 10 procentach dworców.

Zobacz informacje PKP Intercity ws. kursowania pociągów w rozkładzie 2011 r.:

 

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5