Partnerzy serwisu:
Pasażer

PKP Intercity: Do Łupkowa także we wrześniu

Dalej Wstecz
Data publikacji:
20-01-2020
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PKP Intercity: Do Łupkowa także we wrześniu
fot. Smiley.toerist, lic. CC BY-SA 3.0Stacja Łupków
PKP Intercity nieco zwiększy obsługę jedynej trasy kolejowej pozwalającej na dojazd w Bieszczady i w Beskid Niski. Sezonowe pociągi TLK będą tam kursować nie tylko w lipcu i sierpniu, ale także we wrześniu. Tym razem bez przesiadki będzie można dojechać m.in. do Warszawy i Poznania.

Po nagłej i raczej niespodziewanej likwidacji pociągów regionalnych do Komańczy wreszcie mamy dobre informacje dla pasażerów z południowego Podkarpacia. Pociągów dalekobieżnych w nadchodzącym sezonie letnim będzie tam bowiem nieco więcej niż w roku 2019. Skala ruchu oczywiście nie skompensuje jednak, nawet tylko w czasie wakacji szkolnych i akademickich, możliwości utraconych w wyniku zaprzestania codziennej obsługi linii kolejowej nr 107.

„Wetliną” wprost na górskie szlaki

Po zakończeniu współpracy ze spółką SKPL Cargo, która uruchamiała dotychczas łącznikowe pociągi obsługiwane trakcją spalinową, jakie docierały do Łupkowa z Rzeszowa i z Sędziszowa Małopolskiego, PKP Intercity nie rezygnuje z kierowania do tej granicznej miejscowości swoich kursów. – W sezonie wakacyjnym linię łupkowską obsłuży TLK „Wetlina” kursujący w zaplanowanej na ten okres wydłużonej relacji – zapowiada Agnieszka Serbeńska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. – Dzięki temu zapewnimy bezpośrednie połączenia m.in. z Poznania, Warszawy i Lublina do Łupkowa i Komańczy – dodaje nasza rozmówczyni.

– Dodatkowo możliwość dojazdu w Bieszczady zapewnimy również we wrześniowe weekendy – poinformowała przedstawicielka przewoźnika. To bardzo ważna nowość. Rejon Komańczy i Łupkowa (w istocie leżący na pograniczu Bieszczadów i Beskidu Niskiego) jest praktycznie pozbawiony komunikacji autobusowej w dni wolne.

Rejon dotknięty wykluczeniem transportowym

Luźno zaludnione południe Podkarpacia to jeden z rejonów Polski najsilniej dotkniętych wykluczeniem transportowym. Codzienne połączenia kolejowe docierają jedynie do Zagórza – a i to w niewielkim zakresie. Ofertę autobusową z biegiem lat znacznie ograniczano. Trzy lata temu z Podkarpacia wycofał się koncern Arriva, który wcześniej utrzymywał w Sanoku swój oddział będący bezpośrednim kontynuatorem działalności dawnego PKS Sanok. Od tamtej pory w wielu kierunkach komunikacja nie jest prowadzona w ogóle lub realizowana jest tylko w dni robocze.

Linia kolejowa nr 107 łączy Zagórz z Łupkowem i jest częścią historycznej Pierwszej Węgiersko-Galicyjskiej Kolei Żelaznej. Od dawna nie ma już jednak znaczenia magistralnego. Obecnie nie odbywa się po niej ruch towarowy,.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5