20-23 września w Messe Berlin odbyły się Międzynarodowe Targi Technologii Transportu. Podczas czterech dni zwiedzający poznali najnowsze rozwiązania dedykowane branży oraz nawiązywali wartościowe kontakty. W tym roku na gości InnoTrans czekało aż 250 premier, nie zabrakło wśród nich innowacji od GMV.
InnoTrans to jedno z najważniejszych miejsc spotkań dla wystawców branży transportowej. Na zwiedzających z całego świata, co dwa lata czekają wypełnione po brzegi 42 hale w Messe Berlin. Unikatowy aspekt wydarzenia - ekspozycja zewnętrzna, gdzie na ponad 3 500 metrach toru prezentowane jest wszystko, od cystern po pociągi dużych prędkości, sprawia, że InnoTrans zdecydowanie wyróżnia się na tle podobnych imprez branżowych. Podczas targów, poza prezentacją ofert tysięcy wystawców, zwiedzającym oferowane są także wydarzenia towarzyszące tj. „Speakers’ corner” czy „InnoTrans Convention”.
Hasłem przewodnim trzynastej już edycji targów było “The Future of Mobility” (w tłum. “Przyszłość mobilności”). Goście InnoTrans byli świadkiem aż 250 premier. Nie zabrakło także innowacji z zakresu organizacji transportu od GMV. Szeroką gamę produktów dla transportu firma poszerzyła o 2 nowoczesne rozwiązania z obszaru zarządzania flotą i poboru opłaty za przejazd.
Prezentowany system
ITS Suite dedykowany jest do zarządzania flotą w transporcie publicznym. Powstał od podstaw, w odpowiedzi na potrzebę bieżącej wymiany rzetelnych informacji dyspozytorom i podróżnym, na bazie wieloletnich doświadczeń we wdrożeniach systemów zarządzania flotą. Przy projektowaniu ITS Suite wykorzystano najnowsze technologie i trendy w wytwarzaniu zaawansowanego oprogramowania. Ten system może być wykorzystany w ramach wdrożeń opartych na informatycznej infrastrukturze lokalnej bądź w chmurze. To także ważny element optymalizacji, pozwalający na obniżenie kosztów przez operatorów.
Dużym zainteresowaniem cieszył się również nowy kasownik GMV TV100 , który umożliwia w pełni automatyczny pobór opłat w pojazdach komunikacji. Dużym ułatwieniem jest fakt, że obecność pasażera w pojeździe może być rejestrowana tylko poprzez zbliżenie karty płatniczej lub telefonu z funkcją NFC. Odbywa się to przy zastosowaniu bezpiecznych mechanizmów tokenizacji numeru karty, dzięki czemu nie jest wymagany ani bilet papierowy, ani drukowane potwierdzenie złożenia opłaty. Na zakończenie okresu rozliczeniowego system dokonuje optymalizacji i oblicza najkorzystniejszą dla podróżującego taryfę biletową w zależności od tego, jakimi środkami transportu poruszał się i w jakim czasie.
Co warto zaznaczyć, wszystkie zaprezentowane przez GMV rozwiązania są już dostępne w ofercie dla organizatorów i operatorów transportu publicznego w Polsce.
„-
Podczas czterech dni targów, nasze stoisko odwiedzali klienci z krajów takich jak Norwegia, Węgry, Francja, Hiszpania, Litwa, Egipt, Izrael, Filipiny. To wydarzenie jest świetną platformą wymiany wiadomości z branży. Na InnoTrans nie zabrakło również rozmów biznesowych z polskimi delegacjami. Nasza rodzima branża transportowa śledzi światowe trendy i jak najwięcej rozwiązań stara się wprowadzić na rynek polski. Oczywiście służymy pomocą od etapu projektowego, po realizację. Nasze innowacje codziennie wspierają podróżnych m.in. w Warszawie, Toruniu czy Gdańsku” – podsumowuje Rafał Krzysiak, Head of ITS Business Development Poland w GMV.
Targi InnoTrans powróciły w pełnej okazałości po 4-letniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 140 tysięcy odwiedzających z ponad 131 krajów.