Partnerzy serwisu:
Infrastruktura

Mazowieckie. Powstaną nowe przystanki kolejowe w Groszowicach i Dąbrówce Zabłotniej

Dalej Wstecz
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Data publikacji:
30-12-2021
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
rynek kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

INFRASTRUKTURA
Mazowieckie. Powstaną nowe przystanki kolejowe w Groszowicach i Dąbrówce Zabłotniej
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Nowy przystanek w Groszowicach i Dąbrówce Zabłotniej ułatwią dojazdy do Radomia, Dęblina i Warszawy. Prace o wartości ok. 8 mln netto w systemie projektuj i buduj zakończą się w 2022 roku.

PKP Polskie Linie Kolejowe wybudują dwa przystanki. Jeden będzie w Groszowicach na linii Radom – Dęblin. Drugi nowy postój zaplanowano w Dąbrówce Zabłotniej na linia Skarżysko- Kamienna - Radom.
Z przystanku w Groszowicach podróżni pojadą pociągami w kierunku Radomia, Pionek, Dęblina, Warszawy i Lublina. Przewidziano dwa jednokrawędziowe perony. Będą wyposażone w wiaty, ławki i poręcze do odpoczynku na stojąco. Nowy przystanek będzie dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną możliwością poruszania się. Dojście do peronów zostanie zapewnione od strony przejazdu kolejowo-drogowo. Przy wejściach do peronów zostaną ustawione stojaki na rowery.

Z Dąbrówki Zabłotniej będzie można pojechać, m.in. w kierunku Radomia, Warszawy i Skarżyska-Kamiennej. Podobnie, jak w Groszowicach będą dwa jednokrawędziowe perony dostosowane do potrzeb wszystkich podróżnych - wyposażone w pochylnie. Ustawione zostaną wiaty, ławki oraz odpowiednie oznakowanie i tablice z rozkładami jazdy. Nowe przystanki będą wyposażone w oświetlenie

– Budowa nowych przystanków w Groszowicach i Dąbrówce Zabłotniej odpowiada na potrzeby mieszkańców oraz zwiększa dostępność komunikacyjną mniejszych miejscowości na trasach: Skarżysko Kamienna – Radom i Dęblin – Radom. Inwestycji z rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych wpisują się w poprawę atrakcyjności kolei – najbardziej ekologicznego środka transportu. – mówi Ireneusz Merchel, prezes zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych.

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych DIAG – MOST z Warszawy. Inwestycja o wartości 8 mln zł netto ma zakończyć się w 2022 roku.

W programie uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182. W województwie mazowieckim projekt przystankowy obejmuje na liście podstawowej 15 lokalizacji. Poza Groszowicami i Dąbrówką Zabłotnią to: Rokitno, Józefin, Bąkowiec, Chronów, Mława Miasto, Mińsk Mazowiecki, Kosów, Mrozy, Wołomin, Mordy Miasto, Koziebrody, Radom Południowy. Na liście rezerwowej ujęto 5 projektów: Stara Iwiczna, Nowa Iwiczna, Warszawa Fort Wola, Łochów, Ruda Wielka.
Partnerzy działu

Strunbet
Multiconsult Polska
Aste
Transcomfort
CLIP Group
Euroterminal Sławków
Torhamer
Sultof

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5