Serwis „RMF24” poinformował, że Sąd Okręgowy w Gorzowie uznał 3 mężczyzn za winnych spowodowania katastrofy kolejowej na stacji Strzelce Krajeńskie, a jedną za przyczynienie się do niej. Usłyszeli oni wyroki pozbawienia wolności w zawieszeniu. Nie wiadomo, czy prokuratura odwoła się od nieprawomocnego orzeczenia.
Do opisywanego także na portalu „Rynek Kolejowy” zdarzenia doszło blisko 1,5 roku temu. Z powodu zaniedbań na stację kolejową w miejscowości Zwierzyn stoczyły się wagony z kruszywem. W czasie jazdy potrąciły śmiertelnie przebywającą na peronie 18-latkę, Po wykolejeniu się uderzyły w zamieszkały dworzec. Zginęły w nim dwie osoby.
Osoby zajmujące się rozładunkiem za przyczynienie się do katastrofy zostały skazane na od roku i trzech miesięcy do dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 5 lat oraz świadczenia na cel społeczny w wysokości od 6 do 12 tysięcy złotych. Za pozostawienie składu bez nadzoru i nieumyślne sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym maszynista składu towarowego został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata i grzywnę – można przeczytać na portalu ogólnopolskiej rozgłośni radiowej.
Więcej