Automat biletowy LOCOMAT S300i - najnowszy produkt Kolejowych Zakładów Łączności Sp. z o.o. został odznaczony medalem na pierwszych targach transportu szynowego SilesiaRAIL na obiektach EXPO SILESIA, które odbyły się w dniach 25-27 maja w Sosnowcu. Prezentowany przez KZŁ biletomat wzbudzał ogromne zainteresowanie zwiedzających, którzy podziwiając możliwości urządzenia jednocześnie oczekiwali terminu postawienia takich urzadzeń w swojej okolicy.
Oferowany przez bydgoskich kolejarzy automat to kolejna innowacja ze stajni KZŁ. Urządzenie wyposażone jest w duży 15 calowy wyświetlacz dotykowy, moduł płatności bilonem, banknotami i kartą bankową, wydruk biletów jednorazowych i okresowych (np. miesięcznych), system audio-wizualny i własny system alarmowy z opcją monitoringu. Oprogramowanie urządzenia umożliwia wydawanie biletów kolejowych z uwzględnieniem wszystkich ulg ustawowych i handlowych, a co za tym idzie biletomat wydaje resztę co do 1 grosza.
Elementem wyróżniającym polski produkt jest zintegrowana tablica informacyjna LCD prezentująca informację o najbliższych odjazdach pociągów lub innych środków komunikacji publicznej. Producent urządzenia zapewnia, że automat doskonale nadaje się na stacje kolejowe ale również jako urządzenie do sprzedaży biletów komunikacji miejskiej i jednocześnie dynamiczna informacja pasażerska. Kolejowe Zakłady Łączności przyznały, że aktualnie trwają prace dostosowawcze do potrzeb klienta, którego bilety będą dystrybuowane przez nagrodzony automat.
Walory urządzenia sprawdzali także uczestnicy konferencji kolejowej towarzyszącej targom, reprezentanci spółek kolejowych oraz sympatycy i goście targów nie związani bezpośrednio z koleją. Funkcjonowanie automatu można również zobaczyć w relacji pierwszej telewizji kolejowej Kolej TV.