Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Kryształowa Cegła za modernizację dworca w Nałęczowie

Dalej Wstecz
Data publikacji:
17-12-2009
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
PKP SA, 17 grudnia 2009

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Kryształowa Cegła za modernizację dworca w Nałęczowie
PKP SA Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Lublinie otrzymał wyróżnienie w IX edycji międzynarodowego konkursie "O Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, na Szlaku Słońca i Śniegu" za modernizację dworca w Nałęczowie.

Konkurs "O Kryształową Cegłę na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy Unii Europejskiej, na Szlaku Słońca i Śniegu" jest największym, najbardziej reprezentatywnym i najszerszym przeglądem inwestycji budowlanych w przygranicznych regionach po obu stronach wschodniej granicy UE. Patronat nad konkursem objęli między innymi: Cezary Grabarczyk, Minister Infrastruktury; Genowefa Tokarska, Wojewoda Lubelski; Gubernator Obwodu Wołyńskiego; Konsul Generalny Ukrainy; Konsul Republiki Białorusi i Prezydenci miast. W ośmiu edycjach konkursu zgłoszono ponad 450 inwestycji budowlanych z terenu Województw: Lubelskiego, Podlaskiego, Podkarpackiego, a także ze Lwowa i Obwodu Lwowskiego, Łucka i Obwodu Wołyńskiego oraz z Białorusi, Litwy, Łotwy i Słowacji. Otrzymane Kryształowe Cegły i Wyróżnienia wystawiają najwyższe rekomendacje. Udział w Konkursie jest najlepszą liczącą się referencją. Organizatorem konkursu jest Polskie Towarzystwo Mieszkaniowe Lublin.
 

Modernizacja dworca w Nałęczowie została przeprowadzona w latach 2007 - 2009 za łączną kwotę ok. 1,5 mln zł. Podzielono ją na trzy etapy. W I etapie dokonano remontu instalacji centralnego ogrzewania wraz z remontem kotłowni. Prace zakończono we wrześniu 2007 r., a ich koszt wyniósł około 200 tys. złotych.

II etap modernizacji miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów. Zakres prac objął instalację systemu monitoringu wizyjnego, który wraz innymi systemami na dworcach w Dęblinie, Białej Podlaskiej, Łukowie, Kraśniku i Trawnikach, włączony jest do wspólnego centrum obsługiwanego przez pracowników ochrony w gmachu PKP SA przy ul. Okopowej w Lublinie. Ĺšródłem obrazu są kamery zainstalowane w budynkach stacyjnych, chroniące poczekalnie, kasy i otoczenie dworców. W celu zapewnienia szybkiej reakcji związanej z ochroną pasażerów i mienia PKP SA uzgodniło współdziałanie z Wojewódzką Komendą Policji i Komendą Straży Ochrony Kolei poprzez sieć placówek lokalnych tych instytucji. Ten etap zadania wykonano w okresie od grudnia 2008 r. do kwietnia 2009 r. za łączną kwotę 230 tys. zł.

III etap zadania obejmował kompleksową modernizację zarówno ogólnodostępnych powierzchni wewnątrz budynku, elementów zewnętrznych, jak i samego otoczenia. Odnowiono elewację z zachowaniem oryginalnego wystroju architektonicznego wraz z wymianą okien i drzwi. Wymieniono pokrycie dachowe i obróbki blacharskie. Wokół dworca dokonano wymiany nawierzchni ciągów pieszych, pojawiły się nowe ścieżki łączące peron z podjazdem, zadbano również o widoczną informację wizualną. Podróżnych przybywających na stację po zmierzchu przywita ciepłe światło stylowych latarni zamontowanych na elewacji budynku i na peronie. Kolejarze wykorzystali też doświadczenia ze stacji Dęblin w zakresie otwartego tam w 2008 r. parkingu dla rowerów (160 stanowisk). Z uwagi na odległość ok. 3 km dzielącą Nałęczów od stacji kolejowej, liczba podróżnych przybywających na rowerach jest znacznie mniejsza niż w Dęblinie, dlatego zamontowano stojaki na parkowanie 10 rowerów. Wnętrze budynku poddano gruntownej modernizacji. Wystrój wnętrza holu kasowego i poczekalni wykonano zgodnie z projektem Pracowni Architektury - Adam Wójcik Studio - pracowni, w której powstał pomysł na wystrój wnętrz oglądany od 9 lat na dworcu w Lublinie. W bryle dworca umieszczono ogólnodostępną toaletę przystosowaną do obsługi osób niepełnosprawnych. Remontem objęto klatki schodowe części mieszkalnej budynku oraz część instalacji. III etap modernizacji zakończono w sierpniu 2009 r. ponosząc wydatki ok. 1,12 mln złotych. Staraniem i środkami najemcy został wykonany remont pozostałych pomieszczeń parteru - wykorzystywanych na aptekę i przychodnię zdrowia.

 

\

* Fot. PKP SA.
 

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Nałęczów: Nietrzeźwy, zmotoryzowany uczeń

Warte uwagi

Nałęczów: Nietrzeźwy, zmotoryzowany uczeń

jar, 8 listopada 2010 09 listopada 2010

Starosta Opolski: Nie wyobrażamy sobie rezygnacji z odcinka Wąwolnica-Nałęczów

Biznes

Starosta Opolski: Nie wyobrażamy sobie rezygnacji z odcinka Wąwolnica-Nałęczów

Rafał Jasiński, Rynek Kolejowy, 13 czerwca 2011 14 czerwca 2011

Zobacz również:

Nałęczów: Nietrzeźwy, zmotoryzowany uczeń

Warte uwagi

Nałęczów: Nietrzeźwy, zmotoryzowany uczeń

jar, 8 listopada 2010 09 listopada 2010

Starosta Opolski: Nie wyobrażamy sobie rezygnacji z odcinka Wąwolnica-Nałęczów

Biznes

Starosta Opolski: Nie wyobrażamy sobie rezygnacji z odcinka Wąwolnica-Nałęczów

Rafał Jasiński, Rynek Kolejowy, 13 czerwca 2011 14 czerwca 2011

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5