Partnerzy serwisu:
Warte uwagi

Kolej turystyczna w woj. kujawsko-pomorskim

Dalej Wstecz
Data publikacji:
25-07-2013
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,

Podziel się ze znajomymi:

WARTE UWAGI
Kolej turystyczna w woj. kujawsko-pomorskim
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedstawia koncepcję regionalnej kolei turystycznej. Już w przyszłym roku pociągi retro zawiozą podróżnych w weekendy i ferie do atrakcyjnych zakątków województwa, w tym do Ciechocinka i Kruszwicy, a zimą na narty do Unisławia.

Zabytkowy tabor – dwie lokomotywy, parową i spalinową, oraz cztery historyczne wagony, wszystko z wczesnych lat ubiegłego stulecia -  województwo już ma. Teraz zostaną wyremontowane, a właściwie odbudowane w starych bryłach zgodnie z obecnymi standardami, przy zachowaniu zabytkowych wnętrz i ich klimatu. W następnej kolejności wyłoniony zostanie operator kolejowy do obsługi wybranych tras i operator turystyczny, który stworzy markę Kujawsko-Pomorskiej Kolei Turystycznej łącząc kolejowe wycieczki z innymi atrakcjami. Powinna powstać oferta interesująca zarówno dla mieszkańców, jak turystów. Tym bardziej, że wpisuje się w modną obecnie koncepcję sieciowych produktów turystycznych, czyli zintegrowanych pakietów łączących zwiedzanie i rekreację, różne formy zabawy i edukacji, a także możliwość przeżycia oryginalnej przygody.

- Na współczesnym rynku turystycznym zintegrowane, złożone z wielu elementów produkty turystyczne grają zasadniczą rolę. Im większa oryginalność i unikatowość kompozycji które się na nie składają, tym większa szansa zainteresowania wakacjusza czy weekendowicza. Dlatego niezbędna jest specjalizacja i kreacja, coś co nas wyróżni na tle innych.  Nasza kolej, która  będzie jednym z markowych produktów turystycznych regionu, to właśnie coś takiego – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  Kilkudziesięcioletnie składy będą kursować podczas weekendów (piątek, sobota, niedziela) i ferii szkolnych na trasach łączących:

  • Toruń z Ciechocinkiem, Inowrocławiem i Kruszwicą
  • Bydgoszcz i Toruń z Chełmżą w powiecie toruńskim
  • Toruń i Chełmżę z Unisławiem w powiecie chełmińskim.

Ta ostatnia trasa, powiązana z ofertą narciarską na sztucznie ośnieżonym i oświetlonym stoku w Unisławiu, będzie obsługiwana jedynie podczas zimowych ferii szkolnych.

Przedsięwzięcie jest kontynuacją (w zmienionych warunkach) koncepcji kolei turystycznej, która miała połączyć Toruń z Pojezierzem Brodnickim (musieliśmy od niej odstąpić w związku z problemami formalno-prawnymi związanymi z administrowaniem nieczynną linią nr 209). Zostanie sfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wartość projektu to 10,7 mln złotych.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Zobacz również:

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5