Wczoraj, 10 maja, nasz Czytelnik Adrian Łubik opublikował ostateczną wersję darmowej aplikacji Infopasażer dla systemu Android. Jest taka, jak podczas testów - przede wszystkim szybka i niezawodna. Sprawdzenie opóźnienia swojego pociągu trwa dzięki niej sekundy.
Pod koniec ubiegłego roku PKP Intercity we współpracy z pozostałymi przewoźnikami na rynku udostępnił internetową aplikację InfoPasażer, która wyświetla aktualne dane o opóźnieniach pociągów. W założeniu jest ona dostosowana do urządzeń mobilnych, jednak aby z niej skorzystać trzeba uruchomić przeglądarkę internetową, co czasem jest dla użytkownika niewygodnym rozwiązaniem.
Dlatego nasz Czytelnik, student inżynierii programowania Adrian Łubik, postanowił przygotwać natywną aplikację dla mobilnego systemu operacyjnego Google Android, korzystającą z danych dostarczanych przez stronę Infopasażera. Bardzo wygodną opcją jest lista ostatnio wyszukiwanych przystanków na głównej stronie, dzięki której szybko można sprawdzić, czy warto już wychodzić na pociąg. Więcej o powstaniu aplikacji można przeczytać tutaj.
Testy aplikacji zaczęły się w marcu. - Wczoraj została wydana stabilna wersja 1.0 aplikacji - poinformował nas Autor. Oczywiście, patronem medialnym aplikacji został "Rynek Kolejowy", którego logo umila - krótki - proces ładowania Infopasażera dla Androida. Co jeszcze pojawiło się w ostatecznej wersji? - Poza tym do listy zostały dodane stacje, które domyślnie nie sa wyszukiwane przez infopasazer.intercity.pl - dodaje Adrian Łubik.
Autor poprawił tez usterki, te powodujące niestabilne działanie aplikacji, a także inne - np. wyświetlanie kolorów czcionek w godzinach, czy poprawienie informacji o dacie dla pociągu, który jedzie na przełomie doby. - Strona infopasazer.intercity.pl wyświetla niepoprawne daty. Wysyłałem zresztą informacje o tym do Intercity, ale kontakt się urwał jak tylko się dowiedzieli, że wydałem aplikację mobilną - ubolewa Adrian. W ostatecznej wersji aplikacji pojawił się też tryb pełnoekranowy jako opcja.
Adrian Łubik nie chce poprzestać na wersji 1.0 aplikacji Infopasażer. Po wakacjach rozpocznie prace nad kolejną wersją. - Głównym usprawnieniem byłoby wyszukiwanie najbliższych stacji przy użyciu geolokalizacji. Otrzymałem także prośbę o dodanie możliwości wyświetlania tablic dla stacji wybranej bezpośrednio z listy w widoku biegu pociągu. Także te funkcje postaram się dodać - planuje. Pozostałe usprawnienia, które pojawią się w kolejnych wersjach Infopasażera, pozostają niespodzianką.
Pobierz darmową aplikację infopasażer dla systemu Android