W dniach 24-25.06.2019 r. w Budapeszcie odbyło się Zgromadzenie Ogólne UIC – Międzynarodowego Związku Kolei z siedzibą w Paryżu oraz posiedzenia statutowe jej organów.
Jednym ze spotkań było posiedzenie IRRB (International Railway Research Board) – międzynarodowej platformy badawczej UIC, której zadaniem jest koordynacja globalnej współpracy kolei w zakresie badań i innowacji. To właśnie IRRB powierzono opracowanie nowelizacji dokumentu GVRD – „Global Vision for Railway Development”, które o nadzór nad opracowaniem nowej wersji tej Księgi zwróciło się do wiceprzewodniczącego IRRB UIC, Pana Andrzeja Żurkowskiego, Dyrektora Instytutu Kolejnictwa.
W celu przedyskutowania tego zagadnienia w wymiarze międzynarodowym Instytut Kolejnictwa wspólnie z UIC zorganizował w dniach 15-16 listopada ubiegłym roku w Warszawie międzynarodową konferencję pt.: „Global Debate on Mobility Challenges for the Future Society”. Zebrane w ten sposób wnioski i propozycje zostały następnie szczegółowo opracowane przez międzynarodową Grupę Roboczą, której prace trwały od lutego do czerwca 2019 r. zarówno w formule elektronicznej, jak i przez udział w spotkaniach organizowanych w Warszawie i Paryżu.
Ze względu na strukturę UIC, dokument o charakterze globalnym wymagał następnie konsultacji ze wszystkimi członkami UIC oraz zatwierdzenia przez Regiony i Asystentów UIC. Ostatecznie został przyjęty przez Zgromadzenie Ogólne podczas posiedzenia w Budapeszcie. Instytut zaangażował m.in. swoich specjalistów w celu opracowania trzech rozdziałów GVRD oraz czuwał nad nowelizacją pozostałych całego tekstu.
Założenia nowej wersji Księgi, to wsparcie kolei w rozwoju procesów optymalizacji systemów kolejowych w przyszłości w celu zaspokojenia rosnących oczekiwań klientów, identyfikacja najlepszych praktyk po to, by wskazać je jako przykładowe rozwiązania z obszaru kolei oraz poza koleją w celu możliwego ich wykorzystania, oraz wsparcie środowiska kolejowego w celu przekształcania kolei w bardziej atrakcyjny dla użytkowników środek transportu z założeniem, że kolej stanie się „kręgosłupem” systemu transportowego.
Następnie dokument zostanie zaprezentowany także podczas spotkań XII WCRR – Światowego Kongresu Badań Kolejowych w Tokio pod koniec października 2019 roku.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.