Firma Marapol, która na zlecenie PKP S.A. zmodernizuje głogowski dworzec za nieco ponad 3,2 miliona złotych rozpoczęła pierwsze prace budowlane. Wykonawca przystąpił do prac rozbiórkowych w piwnicach. Jeszcze w tym tygodniu rozpoczną się roboty związane z remontem dachu budynku. Natomiast w przyszłym budowlańcy zaczną montaż rusztowań niezbędnych do prac elewacyjnych. Prace na obiekcie zakończą się jesienią tego roku.
W ramach modernizacji dworca w Głogowie poprawi się wizerunek i estetyka obiektu, a także komfort korzystania przez podróżnych z dworca. Historyczny wygląd odzyska elewacja budynku. Powojenny tynk z elewacji zostanie skuty, a w jego miejsce zostaną odtworzone klinkierowe płytki, które pokryją niemal w całości elewację dworca. Obiekt zostanie również docieplony. Na froncie obiektu, tuż nad wejściem zostanie zamontowany nowy zegar. W całym budynku budowlańcy wymienią stolarkę okienną i drzwiową.
Wewnątrz gruntownej modernizacji będzie poddany hol dworca, w którym zostanie wymieniona posadzka, a także odświeżone i pomalowane ściany oraz zamontowane nowe oświetlenie i system głosowej informacji podróżnych. Metamorfozę przejdą pomieszczenia kas biletowych, które zostaną poddane gruntownej renowacji i dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji zostanie wyremontowane również pokrycie dachu budynku, a także wymienione instalacje.
Dla poprawy bezpieczeństwa podróżnych na dworcu i w jego otoczeniu zostanie zamontowany nowoczesny system monitoringu. Inwestycja na dworcu w Głogowie jest finansowana ze środków własnych PKP S.A. i budżetowych. Modernizacja obiektu zakończy się jesienią tego roku.
Budynek dworca w Głogowie został wybudowany w 1935 roku w stylu modernistycznym. W czasie drugiej wojny światowej w wyniku działań wojennych budynek uległ częściowo zniszczeniu. Szczególnie mocno ucierpiało wschodnie skrzydło dworca, a także dach nad łącznikiem zachodnim. Obiekt odbudowano ostatecznie w 1959 roku.