Partnerzy serwisu:
Zintegrowany transport

CUPT: Umowa na dofinansowanie zakupu ezetów dla SKM

Dalej Wstecz
Data publikacji:
21-07-2010
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
mg, Rynek Kolejowy, 21 lipca 2010

Podziel się ze znajomymi:

ZINTEGROWANY TRANSPORT
CUPT: Umowa na dofinansowanie zakupu ezetów dla SKM
22 lipca w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie, podpisana zostanie umowa na dofinansowanie z Unii Europejskiej zakupu 13 nowoczesnych pociągów dla Szybkiej Kolei Miejskiej.

Udział wezmą: Cezary Grabarczyk - minister infrastruktury, Leszek Ruta - dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego, Leszek Walczak - prezes Szybkiej Kolei Miejskiej, Anna Siejda - dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych i inni.

W ramach projektu zamówionych zostało 13 nowoczesnych elektrycznych zespołów trakcyjnych niezbędnych do obsługi pasażerskich przewozów kolejowych na odcinkach MPL Okęcie – Legionowo oraz MPL Okęcie – Sulejówek–Miłosna. Dostawy pojazdów nastąpią od maja do września 2011 r.

Warto zaznaczyć, że studium wykonalności i wniosek na projekt pt. „Wniosek o dofinansowanie projektu zakupu taboru w celu uruchomienia obsługi transportem kolejowym Lotniska Okęcie im. Fryderyka Chopina” przygotowali eksperci ZDG TOR i TransEko. Przy realizacji projektu nieocenioną pomoc okazali eksperci CUPT-u, szczególnie koordynator projektu Katarzyna Grzywacz oraz eksperci JASPERS-a.

– Realizacja tego projektu przyniesie mieszkańcom naszej aglomeracji dużą poprawę oferty kolejowych przewozów aglomeracyjnych. Należy pamiętać, że projekt nie polega tylko na zapewnieniu dojazdu do lotniska, ale przede wszystkim zapewni istotną poprawę oferty transportu miejskiego w Warszawie i w relacjach dojazdowych z Legionowa i Sulejówka - ocenia Piotr Kiełbowicz, kierownik projektu – szef grupy projektów transportowych ZDG TOR.

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5