Grupa CTL Logistics w 2012 roku będzie obsługiwała trzy największe w Polsce koncerny zajmujące się wydobyciem węgla kamiennego. Poprzez spółkę córkę CTL Maczki-Bór SA z Sosnowca zrealizuje nowe kontrakty warte ponad 86 mln zł.
Zagospodarowanie i odbiór skały płonnej z Kompanii Węglowej SA warte 60 mln złotych czy blisko 30 mln złotych umowa z Południowym Koncernem Węglowym SA to tylko część umów, jakie w br. zrealizuje grupa CTL. Jej głównymi klientami od początku istnienia są koncerny wydobywcze oraz podmioty w branży energetycznej i przemysłu koksowniczego. W 2012 roku Grupa planuje zrealizować kontrakty dla tej branży pokrywające 8-9 proc. potrzeb całego rynku w zakresie transportu węgla i 20% w zakresie transportu i zagospodarowania skały płonnej.
- Podpisane kontrakty są dowodem na umocnienie przez CTL Maczki-Bór pozycji lidera w zakresie odbioru i zagospodarowania ubocznych produktów z górnictwa przy wykorzystaniu kompleksowej logistyki opartej na transporcie kolejowym i potencjale rekultywacyjnym – komentuje Jacek Bieczek, prezes zarządu CTL Logistics.
- Istotnym sukcesem firmy jest fakt, że w portfelu klientów CTL Maczki-Bór SA znajdują się trzy największe koncerny wydobywcze węgla kamiennego w kraju, które dzięki współpracy z naszą firmą mogą w sposób profesjonalny i płynny realizować swoją bieżącą działalność wydobywczą – dodaje Marian Majcher, prezes zarządu CTL Maczki-Bór SA
Oprócz zagospodarowania ubocznych produktów przemysłowych z górnictwa węgla kamiennego pochodzących z KWK „Ziemowit” oraz KWK „Piast” oraz z Zakładu Górniczego Janina i Zakładu Górniczego Sobieski Południowego Koncerny Węglowego SA umowy obejmują także dostawę piasku posadzkowego do kopalń należących do Kompanii Węglowej S.A. oraz do KWK „Kazimierz – Juliusz”.
CTL Maczki-Bór SA w swojej ofercie posiada materiały podsadzkowe pochodzące z eksploatacji własnej kopalni piasku, stosowane jako surowiec wypełniający pustki poeksploatacyjne w kopalniach węgla kamiennego. Oprócz nich swoim kontrahentom oferuje także m.in. kruszywo naturalne, piasek płukany jak również wszystkie rodzaje piasku w naturalnej postaci występującej w złożu. Tego rodzaju materiał stosowany jest w budownictwie, ziemnych pracach inżynieryjnych, rekultywacji i makroniwelacji terenu oraz wymianie gruntu przy budowie instalacji podziemnych m.in. rurociągów, fundamentów.