Na większość kolejowych połączeń międzynarodowych można wreszcie kupić bilety przez internet. Okazuje się, że lepiej zrobić to jednak przez aplikację w telefonie niż przez stronę internetową przewoźnika.
PKP Intercity
poinformowało 18 lipca o rozszerzeniu sprzedaży biletów na pociągi międzynarodowe na nową aplikację spółki. To bardzo oczekiwany i dobry krok przewoźnika, chociaż aplikacja wciąż nie daje gwarancji zakupu biletu na wszystkie pociągi wyjeżdżające czy wjeżdżające do Polski. Co ciekawe, jak napisało PKP Intercity, sprzedaż przez Internet (serwis
https://bilet.intercity.pl) działa niezależnie od sprzedaży w aplikacji. I to aplikacja jest obecnie lepszym narzędziem do zakupu biletów międzynarodowych!
Bilet międzynarodowy łatwiej kupisz przez aplikację niż przez intercity.pl– Sprzedaż przez Internet (serwis
https://bilet.intercity.pl) działa niezależnie od sprzedaży w aplikacji. Serwis internetowy umożliwia zakup biletów międzynarodowych w ograniczonym zakresie – dostępne są bilety w ofercie Super Promo International, które nie podlegają wymianie ani zwrotowi (kierunki: Niemcy, Czechy, Słowacja, Austria, Węgry) oraz dodatkowo dostępne są bilety (zwrotne) IRT (czyli bilet zintegrowany z rezerwacją miejsca) do Niemiec, na Litwę i na pociągi nocne do Austrii (Chopin oraz Nightjet) – napisało PKP Intercity.
– W systemie e-IC w najbliższych dniach wprowadzona zostanie informacja, gdzie zakup biletów na dane kierunki w aplikacji jest możliwy. Będzie to wyświetlone, a tam gdzie nie ma takiej możliwości pasażer pozostanie przekierowany do kasy. Jeżeli przy danym połączeniu znajduje się informacja o wyprzedaniu biletów promocyjnych oznacza to, że nie są już dostępne w wybranym terminie. Wówczas w systemie e-IC nie ma możliwości zakupu biletu, natomiast w aplikacji możemy zakupić bilet w ofercie elastycznej – wyjaśnia biuro prasowe PKP Intercity.
Zanim udamy się więc do kasy po bilet, gdy nasza próba zakupu biletu okazała się nieskuteczna, spróbujmy zainstalować aplikację PKP Intercity i tam sprawdźmy jeszcze raz dostępność biletów. Jeśli i tak próba nie przyniesie rezultatów, pozostaje jeszcze opcja ich kupna przez np. stronę cd.cz lub przez niemiecką bahn.de
– Nowa funkcjonalność w aplikacji mobilnej nie ma takich ograniczeń (jak system eIC na stronie intercity.pl). Rozpoczynając proces zakupu klient definiuje kto będzie podróżował (dorosły, młodzież, dziecko) i system sam wylicza dla wszystkich najkorzystniejsze oferty. W propozycjach cenowych uwzględnia zarówno bilety Super Promo International (jeżeli są dostępne), jak również bilety elastyczne w taryfie NRT (standardowe bilety międzynarodowe, podlegające wymianie i zwrotowi). Jeżeli na przejazd do danego kraju przysługuje zniżka, to system w cenie elastycznej automatycznie ją uwzględnia – wyczerpująco wyjaśnia spółka.
Zatem w
serwisie na intercity.pl nie zakupimy biletów w ofercie elastycznej (z możliwością wymiany lub zwrotu) do: Czech, Austrii, Słowacji i Węgier, a do Niemiec nie zakupimy biletu dla dziecka, zarówno w taryfie „Dziecko” jak i w taryfie „Pass”. Nie zakupimy również biletów na przewóz rowerów lub psa. Z kolei w aplikacji mobilnej PKP Intercity te bilety zakupimy.
Nightjet również w aplikacjiPytaliśmy też spółkę o możliwość zakupu biletów na pociąg Nightjet z Berlina do Wiednia i Grazu przez Wrocław. Od lat kupno biletów na niego było mocno utrudnione.
– Pociąg Nightjet z Grazu do Berlina (i w drugą stronę) składa się z jednego wagonu (polskiego – dop. red.) z miejscami do siedzenia, jednego z miejscami do leżenia oraz jednego sypialnego. Na ten moment za pośrednictwem aplikacji mobilnej prowadzona jest sprzedaż tylko na miejsca do siedzenia. Warto mieć na uwadze, że pociąg ten ma ograniczoną ilość miejsc, a po zarezerwowaniu wszystkich dostępnych zakup biletu nie jest możliwy właśnie ze względu na brak miejsc – dodaje spółka.
– Kolejne udogodnienia i zmiany w aplikacji będą sukcesywnie wdrażane – kończy biuro prasowe PKP Intercity