Zakład Siemens Mobility w Brunszwiku, największy i najstarszy na świecie ośrodek rozwoju i produkcji technologii sygnalizacji i automatyki kolejowej, obchodzi 150. rocznicę powstania. Innowacje z Brunszwiku konsekwentnie kształtowały rozwój infrastruktury kolejowej na całym świecie.
Założona przez brunszwickiego biznesmena Maxa Jüdela i inżyniera mechanika Heinricha Büssinga w 1873 roku fabryka była w kolejnych dekadach sukcesywnie przejmowana przez Siemensa.
Tylko w ciągu pierwszych 20 lat firma zarejestrowała ponad 90 patentów i zbudowała ponad 1000 nastawnic, które kontrolowały ponad 12 000 zwrotnic i sygnalizatorów. Niezwykle szybki rozwój kolei w XIX wieku był nierozerwalnie związany z ciągłym rozwojem technologii sygnalizacyjnej.
Od samego początku innowacje z Brunszwiku kształtowały infrastrukturę kolejową w Niemczech - i na całym świecie. Wynalezienie przez firmę Siemens przekaźnika K50 w latach 50. XX wieku było pierwszym krokiem do automatyzacji ruchu kolejowego przed erą komputerów. Kolejnym kamieniem milowym był wdrożenie technologii DS3 - rozwiązania cyfrowego, stanowiącego podstawę sterowania systemem zależnościowym z chmury (IoT) wspólnie z Kolejami Austriackimi w 2018 r.
– W ciągu ostatnich 150 lat nasz zakład w Brunszwiku był ośrodkiem analitycznym dla transportu kolejowego wczoraj, dziś i jutro. Siemens Mobility stworzył unikalne portfolio produktów, zainwestował znaczne środki w tę lokalizację, zbudował wysoko wykwalifikowany zespół i stworzył optymalne warunki produkcyjne. Jesteśmy gotowi i chętni do odegrania ważnej roli w kształtowaniu mobilności jutra – zauważył Andre Rodenbeck, dyrektor generalny pionu Rail Infrastructure w Siemens Mobility GmbH.
Siemens Mobility zatrudnia obecnie ok. 4000 wysoko wykwalifikowanych pracowników z 46 krajów w swoim zakładzie w Brunszwiku, w tym około 1100 w produkcji i montażu, około 900 w badaniach i rozwoju oraz około 1500 w globalnym zarządzaniu projektami.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem
zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów
zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w
Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji
handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu
w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z
siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.