Partnerzy serwisu:

PKP Cargo publikuje wstępne wyniki finansowe za pierwszą połowę 2021

Michał Szymajda 09.08.2021 3,3k

PKP Cargo publikuje wstępne wyniki finansowe za pierwszą połowę 2021
fot. Andrzej Andre Majka, lic. CC BY-SA 4.0
Zarząd PKP Cargo przekazał do publicznej wiadomości szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe i operacyjne za I półrocze 2021 r.
Z informacji opublikowanej przez zarząd spółki wynika, że przychody wynikające z umów z klientami osiągnęły 2 miliardy i 46 milionów złotych. Wynik EBITDA jest na plusie i wynosi 226,8 mln zł, natomiast EBIT określono na stracie z kwotą -128,3 mln zł. Wynik netto spółki z pierwszą połowę roku również jest na minusie i wynosi -130,0 mln zł. Masa przewiezionych przez PKP Cargo towarów to 48,6 mln ton.

Zgodnie z zapisami większości umów zawartych przez Grupę weryfikacja wypełnienia warunków umów kredytowych następuje na koniec każdego roku obrotowego. W przypadku trzech umów weryfikacja wyżej wymienionych wskaźników następuje również w okresach półrocznych.

– Przed dniem bilansowym 30 czerwca 2021 r. „jednostka dominująca” uzyskała od kredytodawcy zwolnienie z obowiązku spełnienia wymogu dotyczącego utrzymania wskaźników zadłużenia netto/EBITDA wyliczanych w oparciu o jednostkowe i skonsolidowane dane finansowe na poziomie nieprzekraczającym 3,0 – czytamy w raporcie PKP Cargo. Zwolnienie to zostało uwarunkowane utrzymaniem wskaźnika dług netto/EBITDA na bazie skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy PKP Cargo na 30 czerwca 2021 r. na poziomie nie wyższym niż 3,5. Powyższy warunek został spełniony na dzień 30 czerwca 2021 r. i tym samym nie istniała konieczność przeklasyfikowania zobowiązań z tytułu kredytów z części długoterminowej do krótkoterminowej – wskazuje spółka.

Zaprezentowane wyniki finansowe stanowią wstępne szacunki uzyskane w trakcie przygotowywania skonsolidowanego sprawozdania finansowego za I półrocze 2021 roku i mogą one ulec zmianie.

– Ostateczne dane o osiągniętych wynikach wraz z raportem biegłego rewidenta z przeglądu, Spółka przedstawi w skonsolidowanym raporcie półrocznym, który zostanie opublikowany w dniu 20 sierpnia 2021 r. – czytamy.

O wynikach finansowych PKP Cargo w pierwszym kwartale 2021 pisaliśmy tutaj. Warto zaznaczyć, że wyniki finansowe spółki zapewne poprawi w drugim półroczu masowa wyprzedaż odstawionego taboru. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki finansowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony