To jeden z największych pracodawców w mieście. Od 2007 roku firma Stadler inwestuje na terenie Siedlec. Tutaj powstały pociągi na polski rynek, ale mnóstwo składów wyprodukowanych zostało w ramach kontraktów zagranicznych. Ulokowanie zakładu w mieście daje pracę kilkuset mieszkańcom regionu, a to cieszy lokalne samorządy. – Nie zaskakuje mnie, że Stadler jest w Siedlcach – przyznaje wiceprezydent miasta Jarosław Głowacki.
– To miasto kolejarskie, o wieloletnich tradycjach. A kolejowe tradycje mamy w Siedlcach choćby z racji tego, że jesteśmy położeni przy tak ważnej magistrali kolejowej – zaznacza wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki. – Po minionych okresach pozostała w Siedlcach infrastruktura kolejowa. A więc było takie miejsce, którym firma Stadler mogła się zainteresować i w które mogła zainwestować. Wiadomo jednak też, że z drugiej strony miasta o takie inwestycje zabiegają. Dzięki staraniom wielu osób wybór padł na to miasto i to mnie bardzo cieszy – przyznaje wiceprezydent Głowacki.
Na takiej lokalizacji szwajcarskiej firmy korzysta zarówno miasto, jak i gmina Siedlce. – Jest to firma, która ma znaczenie dla całego regionu. W mojej ocenie jest to firma solidna, która zna ważne w prowadzeniu biznesu zasady etyki. Stadler przestrzega wysokich standardów i jest wiarygodnym partnerem. Jako samorząd doceniamy to i traktujemy tę firmę bardzo poważnie – dodaje i zaznacza, że gdy ze strony producenta były potrzeby choćby planistyczne, wówczas samorząd starał się iść na rękę producentowi.
Znaczenie Stadlera dla regionu jest szczególnie ważne w kontekście tworzonych tu miejsc pracy. Zatrudnienie w siedleckim zakładzie wynosi około 700 osób. – A pracują tu nie tylko siedlczanie, lecz także osoby z całego naszego regionu. Pamiętam, gdy na początku Stadler zatrudniał kilkadziesiąt osób. A już w czasie, gdy odbierane były pociągi dla Kolei Mazowieckich, wówczas zatrudnienie znacznie wzrosło. I ciągle rośnie. Stąd znaczenie zakładu ma zasięg regionalny – uważa Głowacki.
Od 2007 roku Stadler konsekwentnie inwestuje w Siedlcach. Od czasu powstania zakładu, hale produkcyjne były już rozbudowywane. Najpierw powiększono zakład w latach 2011 – 2012. Następnie, za kwotę blisko 29 mln zł, producent wykupił dzierżawiony dotychczas grunt o powierzchni blisko 5,5 ha, na którym prowadzi swoją działalność. A w tej chwili trwa kolejna rozbudowa, dzięki której zakład zostanie powiększony o około 6 tys. m2 (do tego powstanie przestrzeń biurowa o powierzchni ponad 2 tys. m2). Tylko w tym roku w zakładzie powstanie około 90 pociągów.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.