Partnerzy serwisu:
Pasażer

PLK przedstawia korektę rozkładu jazdy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
23-05-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
PLK przedstawia korektę rozkładu jazdy
fot. PLK
W niedzielę, 10 czerwca wprowadzone będą zmiany w rozkładzie jazdy pociągów. Korekta rozkładu umożliwi optymalną organizację ruchu kolejowego oraz realizację prac inwestycyjnych – zapewnia zarządca infrastruktury, który wkrótce rozwiesi rozkład na stacjach i przystankach.

Zmiany rozkładu są związane z realizowanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe inwestycjami na trasach dalekobieżnych i regionalnych.

Na Podkarpaciu i w Małopolsce

Od 22 czerwca podróżni już bez komunikacji zastępczej pojadą z Rzeszowa do Jasła. PLK kończą prace na trasie Boguchwała – Czudec. Nowe tory, przebudowane obiekty i urządzenia sterowania ruchem kolejowym zapewnią sprawny i bezpieczny przejazd pociągów. Podróżni zyskają dodatkowe przystanki: Zaborów Błonia, Markuszowa, Jasło Fabryczne. Lepszą obsługę zapewnią im także przebudowane perony na stacjach: Wisłoczanka, Babica, Babica Kolonia.

Od 23 czerwca, na czas wakacji szkolnych, wrócą pociągi na trasę Skawina – Sucha Beskidzka, tym samym możliwy będzie bezpośredni dojazd koleją do Zakopanego. Realizowane przez PLK inwestycje na tej linii w przyszłości skrócą czas przejazdu na regionalnej trasie Kraków – Zakopane i wpłyną na lepszą ofertę połączeń krajowych do stolicy Tatr.

Koleją nad morze i nie tylko

W drugiej połowie czerwca (od 23.06) uruchomione zostaną wakacyjne pociągi do nadmorskich kurortów w Łebie i Ustce. Na czas letnich miesięcy PLK wstrzymają prace torowe na linii Słupsk – Ustka, by podróżni mogli  dotrzeć nad morze. PLK przygotowały dla podróżnych trasę z Lęborka do Łeby, m.in. perony na trasie uzupełnione zostały w nowe ławki, a na stacji Łeba poprawiono nawierzchnię peronu oraz drogi dojścia.

Na modernizowanej stacji Gdańsk Główny w przyszłym miesiącu planowane jest oddanie dla podróżnych kolejnej krawędzi peronowej.

Z końcem czerwca uruchomione zostaną wakacyjne weekendowe pociągi z Kielc do Buska-Zdroju, które mogą być atrakcyjnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego i turystów. Od 26 kwietnia kursują także letnie połączenia z Białegostoku do Walił. Weekendowa wizyta koleją w Puszczy Knyszyńskiej będzie możliwa do końca października.

Połączenia sezonowe PKP Intercity

PKP Intercity od 10 czerwca uruchamia sezonowe połączenia na wakacje, zapewniając wiele możliwości podróży do najpopularniejszych ośrodków turystycznych, np. Kołobrzegu, Helu, Trójmiasta czy Zakopanego z różnych regionów kraju. M.in. od 22 czerwca do 1 września, połączenie południa Polski z północną częścią kraju zapewni skład TLK Wydmy relacji Bohumin – Łeba/Hel – Bohumin. PKP Intercity zaplanowało także codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – TLK Rybak pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto. Kraków zyska jedno, a Warszawa dwa nowe połączenia do Kołobrzegu obsługiwane przez Pendolino.

Podróżni zyskają także codzienne połączenia do i z Zakopanego: TLK Halny relacji Bydgoszcz – Zakopane – Bydgoszcz, IC Witkacy i TLK Karpaty relacji Gdynia – Zakopane – Gdynia, nocne połączenie relacji Szczecin – Zakopane – Szczecin TLK Podhalanin. Więcej na temat rozkładu jazdy przewoźnika piszemy tutaj.

Utrudnienia w Krakowie – przerwa dzienna przez pięć dni, ale zawieszono wiele pociągów

W związku z pracami modernizacyjnymi od 10 czerwca wprowadzono zmiany w kursowaniu pociągów w obszarze krakowskiego węzła kolejowego. W informacji prasowej PKP PLK zabrakło ważnej informacji: zawieszonych zostanie aż siedem pociągów PKP Intercity kursujących przez stolicę Małopolski.

W mieście trwa przebudowa torów i obiektów, budowany jest nowy przystanek Kraków Złocień. Od 11 czerwca PLK zminimalizują obowiązujące od marca br. dzienne przerwy w ruchu pociągów na trasie Kraków Główny – Podłęże. Pięciogodzinne przerwy (9:30 – 14:30), które obecnie są codziennie, będą obowiązywały po 5 dni w czerwcu, lipcu i sierpniu. – Wpłynie to na usprawnienie ruchu pociągów w krakowskim węźle kolejowym – informuje PLK.

Zmiany w Wielkopolsce

Od 10 czerwca przywrócony zostanie ruch pasażerski z Jarocina do Gniezna, gdzie PLK przygotowały stacje i infrastrukturę do wygodnej obsługi podróżnych. Na trasie z Poznania do Warszawy utrzymana zostaje dotychczasowa komunikacja, związana z modernizacją linii kolejowej. Pociągi dalekobieżne kursują przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. Za pociągi regionalne obowiązuje komunikacja zastępcza, do 15 lipca na odcinku Września – Konin, a następnie na odcinku Konin – Kutno.

PLK zmieniają regionalną trasę z Poznania do Piły. Do 1 września, w związku z kontynuacją prac, zastępcza komunikacja autobusowa obowiązuje na odcinku Oborniki Wlkp. – Piła. Zmiany w komunikacji na terenie Wielkopolski są związane także z modernizacją estakady w Gorzowie Wielkopolskim oraz przebudową trasy z Poznania do Wrocławia. 

Pozostałe regiony

Na Warmii i Mazurach kontynuowane są prace modernizacyjne na liniach Działdowo – Olsztyn i Szczytno – Ełk. Część pociągów dalekobieżnych jeździ objazdem, a za pociągi regionalne na trasach wprowadzona jest komunikacja zastępcza.

W centrum kraju, w związku z pracami PLK na liniach Łódź – Zduńska Wola oraz Łowicz – Skierniewice część pociągów dalekobieżnych pojedzie drogą okrężną, a za część pociągów regionalnych pojadą autobusy.

W województwie opolskim PLK rozpoczęły prace na linii Opole – Nysa, co będzie się wiązało z czasowym wprowadzeniem komunikacji zastępczej na wybranych odcinkach.

Podróżni na trasie Lublin – Warszawa powinni zwrócić uwagę na obowiązujące już zmiany związane z modernizacją linii. Pociągi jadące z Warszawy do Lublina kursują przez Łuków i Parczew.

Informacja dla podróżnych

10 i 11 czerwca na największych dworcach: w Krakowie (Główny), Katowicach, Zakopanem, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni, Warszawie (Centralny, Wschodni i Zachodni) oraz Szczecinie do dyspozycji podróżnych będą mobilni informatorzy, którzy będą udzielać informacji na temat rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity. Podróżni mogą liczyć na wsparcie pracowników InfoDworców. Odjazdy i przyjazdy pociągów są wyświetlane także na tablicach oraz infokioskach na stacjach.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Pozostałe z wątku:

Zobacz również:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5