W poniedziałek 31 lipca 2017 roku upłynął termin przyjmowania propozycji konkursowych. Napłynęło dokładnie 200 propozycji nazwy dla spółki, która powstanie z połączenia PKP Utrzymanie i PKP Budownictwo.
Jak podaje firma, niektóre nazwy powtarzały się – czasami nawet wielokrotnie. Do najczęściej proponowanych przez pracowników należały takie nazwy jak: PKP TELKOL, PKP TELEKOMUNIKACJA, PKP TELEKOMUNIKACJA KOLEJOWA, PKP ŁĄCZNOŚĆ. Łącznie unikalnych propozycji zebrało się ok. 150.
Poza wspomnianą już grupą nazw jednoznacznych, które odwołują się do archetypu nazewnictwa z okresu poprzedzającego podziały prywatyzacyjne, dużą grupę propozycji opartą na połączeniach obecnych nazw spółek. „Utrzymanie budownictwa przeplata się z budowaniem utrzymania” informuje firma. Wśród nietypowych propozycji podła nazwa PKP UB NOWE ZJEDNOCZENIE. Przedstawiciele firmy zażartowali jednak, że jest ona nadzbyt niefortunna z uwagi na pewne konotacje do nielubianego w okresie komunizmu organu bezpieczeństwa. Niektórzy pracownicy poszli jednak dalej i zaproponowali skrótowiec UTiBU.
Autorzy łączyli też słowo "telekomunikacja" ze słowem "budownictwo". I tak powstały takie rytmiczne nazwy jak TEBU, TERABU czy TETERABU. Do zjawisk muzycznych dołączyły także zjawiska optyczne jak PKP TELBŁYSK i PKP TELMIG. Wśród nazw pojawiło się też jedno zwierzę i był to M.O.R.S. czyli "Modern Offers for Railway Safety". Nazw anglojęzycznych zresztą jednak nie brakowało. Pracownicy wpadli na pomysł połączenia chociażby PKP Support, PKP Intercom, PKP High-Tech Service. Część osób z kolei postanowiło zaczerpnąć inspiracji z języka łacińskiego i powstały takie nazwy jak PKP Auxil, nawiązując do słowa wsparcie, czy PKP Vocatelcom, gdzie słowo „vocate” z łacińskiego oznacza „wołać”.
– Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, pomysłowość i inwencję. W sumie napłynęło 65 zgłoszeń. Niejednokrotnie skojarzenia wkraczały na obszary dziewicze i odkrywały tam zupełnie nowe, nieznane do tej pory światu nazwy. Tak liczny udział w konkursie i nadesłane prace, świadczą o Państwa wielkim zaangażowaniu i kreatywności, za które serdecznie dziękujemy – przyznaje szefostwo firmy.
Zwycięzca mógł być tylko jeden, ale firma już deklaruje, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że niektóre z pomysłów zostaną wykorzystane w najbliższych latach, jako nazwy usług lub produktów firmowych. Za nazwę nowej spółki uznano z kolei propozycję autorstwa Jakuba Wiśnickiego, który „wykazał się największym refleksem”. Nazwą nowej spółki zostało PKP TELKOL Sp. z o.o. Zwycięstwo Pana Jakuba będzie nagrodzone iPhonem 7.
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.