Partnerzy serwisu:
Pasażer

KM rozstrzygnęły przetarg na komunikację zastępczą na „siódemce"

Dalej Wstecz
Data publikacji:
22-01-2018
Tagi geolokalizacji:

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
KM rozstrzygnęły przetarg na komunikację zastępczą na „siódemce"
fot. KM
Koleje Mazowieckie rozstrzygnęły przetarg na świadczenie usługi autobusowego przewozu osób w ramach kolejowej zastępczej komunikacji drogowej autobusowej realizowanej na odcinku Pilawa – Dęblin - Pilawa.

Zamówienie obejmuje okres od 20.1.2018 r. do dnia 8.12.2018 roku. Zamawiający wymaga świadczenia usług przy wykorzystaniu autobusów o długości od 11,5 do 15,5 metra, nie starszych niż wyprodukowane w 2003 roku i w ilości umożliwiającej wykonanie zadania przewozowego, lecz nie mniej niż 15 sztuk autobusów oraz trzech dodatkowych autobusów pełniących funkcję rezerwy taborowej.

W ramach tych autobusów pięć ma być niskowejściowych i/lub niskopodłogowych, a pozostałe mają być w standardzie dalekobieżnym i/lub turystycznym, i mieć więcej niż osiem siedzeń poza siedzeniem kierowcy. Wentylacja wszystkich autobusów powinna być realizowana z wykorzystaniem wymuszonego nawiewu, kanałami wentylacyjnymi. Zamawiający dopuszcza wykorzystanie nawiewu naturalnego przez okna boczne i wywietrzniki dachowe. Autobusy powinny umożliwiać przewóz co najmniej 50 osób na miejscach siedzących dostępnych dla pasażerów, w przypadku autobusów dalekobieżnych lub turystycznych i co najmniej 70 osób, w tym minimum 40 osób na miejscach siedzących dostępnych dla pasażerów oraz jednej osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim lub jednego wózka dziecięcego, na miejscu do tego wyznaczonym, w przypadku autobusów niskopodłogowych lub niskowejściowych. 

Koleje Mazowieckie wymagają też, aby kierowcy autobusów byli zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. Cena stanowi tylko 70 procent oceny ofert. Poza tym ocenia się czas podstawienia autobusu rezerwowego (waga: 5), wyposażenie autobusów w monitoring wizyjny (waga: 7), objęcie autobusów systemem zarządzania flotą (waga: 10) oraz wyposażenie pojazdów w urządzenia blokady alkoholowej i/lub urządzenia detekcji alkoholowej (waga: 3). Oferty mają zostać otwarte 28 grudnia.

Aktualizacja: Wykonawca wybrany

18 stycznia, a więc na dwa dni przed początkiem obowiązywania zamówienia Koleje Mazowieckie wybrały zwycięzcę przetargu. Zostało nim konsorcjum przewoźników Europa Express City oraz PKS Polonus. Była to jedyna oferta, która wpłynęła w postępowaniu.
Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Kongresy
Konferencje
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Pl. Bankowy 2, 00-095 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Transport Publiczny
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5