NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

„Gorzów Wielkopolski Wschodni”. Napis tak długi, że musiał zawadzać pasażerom

| Michał Szymajda 21.04.2017 425

„Gorzów Wielkopolski Wschodni”. Napis tak długi, że musiał zawadzać pasażerom
Przystanek Gorzów Wielkopolski WschódFot. PKP PLK
Nazwa nowego przystanku kolejowego w Gorzowie Wielkopolskim jest tak długa, że wykonawca inwestycji musiał znaleźć sposób na jej umieszczenie na peronie. Wybrał rozwiązanie bardzo niefortunne.
Na zdjęciach ilustrujących efekt realizacji inwestycji w Gorzowie Wielkopolskim Wschodnim pierwsze, co rzuca się w oczy, to tablice z nazwą przystanku, które ustawiono bardzo nietypowo – w poprzek peronu. Wzorem innych miejsc zatrzymania pociągów w tym mieście, także przystanek „Gorzów Wielkopolski Wschodni” nie został oznakowany z użyciem skrótów takich jak „Wsch.” czy „Wlkp.”, dlatego odnosi się wrażenie, że na bardzo długą tablicę z nazwą po prostu nie znaleziono miejsca. Niestety słupy podtrzymujące tablice przeszkadzają w dojściu na peron, są też potencjalnie niebezpieczne dla osób z dysfunkcją wzroku.

Przystanek do poprawki

Zapytaliśmy więc PKP PLK, czy takie wykonanie tablic zgodne jest z przepisami TSI PRM, a także co zdecydowało o tym, że tablicy nie można było wykonać dwurzędowo, w taki sposób by nie szokowała wielkością i by można było ją umieścić w dowolnym miejscu peronu, nie przeszkadzającym w przemieszczaniu się po nim. PKP PLK przyznaje, że popełniono błąd.

– Już w trakcie odbioru ustalono, że wykonawca zmieni ustawienie tablic. 21 kwietnia ich wsporniki nie będą ograniczały przejścia. Na przystanku, w ramach realizowanego projektu modernizacji estakady, będzie jeszcze monitoring i system informacji głosowej oraz wizualnej. Zmieni się także wygląd tablic. Obecne zapewniają niezbędne informacje dla pasażerów – powiedział Bohdan Ząbek z biura prasowego PKP PLK. Rzecznik dodaje, że w czwartek 20 kwietnia, przystanek zapewniał już obsługę pociągów. Tutaj pasażerowie mogą przesiąść się na autobusy komunikacji zastępczej, które dowiozą ich do centrum miasta, w związku z remontem gorzowskiej estakady.

Rekordziści

„Gorzów Wielkopolski Wschodni” – to nazwa bardzo długa (26 liter), ale do krajowych, wciąż funkcjonujących na sieci kolejowej rekordzistów, jeszcze jej daleko. Według nieoficjalnych danych rekord należy do przystanku na sieci PKP SKM Trójmiasto – "Gdynia Wzgórze Świętego Maksymiliana" (33 litery). Dłuższa jest też inna nazwa, również z Gorzowa – „Gorzów Wielkopolski Wieprzyce” (27 liter) czy Dąbrowa Górnicza Huta Katowice (27 liter). Światowy rekord należy do przystanku kolejowego Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch (58 liter) w Walii, zlokalizowanego na linii London Euston – Holyhead. 

Więcej informacji na temat otwartego już przystanku Gorzów Wielkopolski Wschodni można znaleźć tutaj.
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Gorzów Wielkopolski (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Infrastruktura
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS