NUMER 07/2017
NUMER 07/2017
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Integracja biletowa
szukaj
Śledź nas:

AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]

| Michał Szymajda 19.03.2017 1522

AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy Fot. Peter „Flexi Fek”,
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
Fenomenalnie pomalowany Link, który kursuje po czeskiej sieci kolejowej na zachodzie kraju, podbił serca miłośników kolei w całych Czechach. Każdy chciał sfotografować pojazd, ale nie udało się to dotąd nikomu. Dlaczego?
Bydgoska Pesa dostarczyła do Czech 31 spalinowych zespołów trakcyjnych Link. Produkcja odbywała się między 2012 a 2014 rokiem i była sporym sukcesem eksportowym Pesy. Dwuczłonowe Linki kursują głównie na zachodzie Czech, zbierając dobre opinie. W Czechach, tak jak w Polsce, pojazdu nikt nie nazywa jednak Linkiem. Z uwagi na charakterystyczne czoło jednostka zyskała miano žraloka, czyli rekina, co podchwyciły České dráhy, nadając mu oficjalną nazwę RegioShark.

Podobieństwo czoła do podwodnego drapieżcy wykorzystał fan kolei, fotograf i grafik Peter „Flexi Fek”, który za pomocą programów graficznych przydał sfotografowanemu przez siebie Linkowi jedyne w swoim rodzaju oblicze. Zrobił to w taki sposób, że wielu miłośników kolei nie zorientowało się, że to tylko fotomontaż.

– Lubię robić tego typu grafiki, oczywiście najwięcej radości sprawia mi, gdy są odbierane jako prawdziwe. Tym bardziej cieszy odzew związany z „AlienSharkiem” – powiedział nam Peter „Flexi Fek”, dodając, że oryginalnego Linka sfotografował w pobliżu stacji Cheb, gdzie pociąg ten normalnie kursuje z pasażerami. Na zdjęciach prezentujemy także inną grafikę przygotowaną przez Petra, a także oryginalny pojazd, bez malowania rodem z filmu „Obcy”.

Autorowi gratulujemy!
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Czechy (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Czechy (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 07/2017
NUMER 07/2017
Sporą część lipcowego wydania miesięcznika "Rynek Kolejowy" poświęcamy kwestiom biletowym oraz organizacji transportu. Przedstawiamy problemy we wdrożeniu wspólnego biletu w Polsce i pokazujemy modelowe, szwajcarskie rozwiązania tej kwestii. W dziale "Infrastruktura" piszemy o planowanym powrocie do stolicy stacji Warszawa Główna. Rozmawiamy również z członkiem zarządu Stadler Polska o jubileuszu firmy i przedstawiamy perspektywy wejścia do taboru polskich przewoźników (głównie PKP Intercity) kolejnych elektrycznych zespołów trakcyjnych. W obszernym materiale "Więcej Dartów nie będziemy. Co poszło nie tak?" przedstawiamy historię najbardziej burzliwej dostawy taboru w Polsce. Opisujemy także wątpliwości dotyczące modernizacji magistrali E20 Warszawa - Poznań.

 

współpraca
  Onet biznes Invest Map Interia TSL biznes
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS