NUMER 03/2018
NUMER 03/2018
JUŻ W SPRZEDAŻY
Temat numeru:
Taki był rok 2017
szukaj
Śledź nas:

AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]

| Michał Szymajda 19.03.2017 1522

AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy Fot. Peter „Flexi Fek”,
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
AlienShark z Pesy, który zelektryzował Czechy [zdjęcia]
Fenomenalnie pomalowany Link, który kursuje po czeskiej sieci kolejowej na zachodzie kraju, podbił serca miłośników kolei w całych Czechach. Każdy chciał sfotografować pojazd, ale nie udało się to dotąd nikomu. Dlaczego?
Bydgoska Pesa dostarczyła do Czech 31 spalinowych zespołów trakcyjnych Link. Produkcja odbywała się między 2012 a 2014 rokiem i była sporym sukcesem eksportowym Pesy. Dwuczłonowe Linki kursują głównie na zachodzie Czech, zbierając dobre opinie. W Czechach, tak jak w Polsce, pojazdu nikt nie nazywa jednak Linkiem. Z uwagi na charakterystyczne czoło jednostka zyskała miano žraloka, czyli rekina, co podchwyciły České dráhy, nadając mu oficjalną nazwę RegioShark.

Podobieństwo czoła do podwodnego drapieżcy wykorzystał fan kolei, fotograf i grafik Peter „Flexi Fek”, który za pomocą programów graficznych przydał sfotografowanemu przez siebie Linkowi jedyne w swoim rodzaju oblicze. Zrobił to w taki sposób, że wielu miłośników kolei nie zorientowało się, że to tylko fotomontaż.

– Lubię robić tego typu grafiki, oczywiście najwięcej radości sprawia mi, gdy są odbierane jako prawdziwe. Tym bardziej cieszy odzew związany z „AlienSharkiem” – powiedział nam Peter „Flexi Fek”, dodając, że oryginalnego Linka sfotografował w pobliżu stacji Cheb, gdzie pociąg ten normalnie kursuje z pasażerami. Na zdjęciach prezentujemy także inną grafikę przygotowaną przez Petra, a także oryginalny pojazd, bez malowania rodem z filmu „Obcy”.

Autorowi gratulujemy!
Wiesz na ten temat więcej?
.

Podziel się tym z innymi:

Więcej z regionu:

Czechy (0)
 
 
POLECANE WIADOMOŚCI
WYŚWIETL WIĘCEJ WIADOMOŚCI

 

Tabor i technika
PARTNERZY DZIAŁU


Wiecej z regionu:

Czechy (0)
Podziel się ze znajomymi:
KATALOG KOLEJOWY
RYNEK KOLEJOWY 03/2018
NUMER 03/2018
To był udany rok dla naszego wydawnictwa. W połowie roku do rodziny naszych portali internetowych składającej się dotąd z Rynku Kolejowego, Rynku Infrastruktury i Transportu Publicznego dołączył Rynek Lotniczy. O najważniejszych wydarzeniach mijającego w świetle całego rynku kolejowego roku piszemy w najnowszym Raporcie. Polecamy także m. in. rozmowę z nowym Prezesem Pesy oraz długi wywiad z szefem Przewozów Regionalnych.

 

współpraca

 Rynek Lotniczy Transport Publiczny Rynek Infrastruktury IAB Polska ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMS